ANLAŞMALI BOŞANMA (AVUKATSIZ) DİLEKÇE YAZ

* Dilekçe yazmak sanıldığı kadar zor değildir. Basit adımlar ile dilekçe hazırlayalım.
* Dilekçeyi indir(Word) tıklayarak hazırladığınız dilekçeyi word belgesine veya pdf formatında indirebilirsiniz.

1- Dilekçeyi vereceğimiz Mahkemenin adını yazalım.
            Bu Dilekçe Faydalı Oldumu ?         Web Sitemize Kayıtlı Avukata Danışabilirsiniz

BOŞANMA PROTOKOLÜ HAZIRLA


Kendimizi geliştirmek daha güzel şeyler hazirlayabilmek için sizlerin düşünce ve önerilerinize ihtiyacımız var. Mesaj sayfamızdan bize iletebilirisniz. İlginiz için teşekkür ederiz.


DİLEKÇE HAZIRLAMA VE DİLEKÇE TESLİM ETMEDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR & AÇIKLAMALAR

- Davacı kısmına kendi bilgilerinizi davalı ile ilgili kısımlara eşinizin bilgilerini yazalım.

- Dava Konusu olarak boşanma nedenini kısaca belirtiniz. Şidetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası gibi

- Konu izahını 3 bölüm halindedir. 1. bölümde evliliğin ne zaman olduğu kaç çocouk oldüğü, çocoukların yaşları belirtilmelidir. 2 bölümde boşanma sebebleri uyumsuzluk örnekleri örnek eşim eve geç geliyor, devamlı tartışıyoruz gibi 3. bölümde ne istedğimizi kısaca yazıyoruz.

- Sonuç ve istem kısmımına mal varlığının nasıl paylaşılacağı çocoukların velayetinin kime verileceği velayeti almayan ne zaman nasıl çocuklarla iletişime geçeceği belirtilmelidir.

- Anlaşmalı boşanmalarda genelde evliliğin başlangıcından en az 1 yıl geçmiş olması gerektiği belirtilir. Mahkeme günü eşlerin ikiside Mahkemede hazır bulunmaları gerekmetdedir. Anlaşmalı boşanma Prtotokolünü imazalamış olasa bile.

- Boşanma protokolünün tüm maddeleri eksiksiz doldurulmalıdır. Örnek hiç yok ise bile Paylaşılacak eşya bulunmamaktadır şeklinde belirtilmelidir.

- Hazırladığınız dilekçeyi mutlaka ilgili kurum veya kuruluşa bizzat elden teslim etmelisiniz veya taahhütlü olarak göndermelisiniz.

- Elden teslim edilen dilekçe sonucunda ilgili birimden mutla ka teslim alındığına dair belge istenmelidir. (Dilekçeden 2 nüsha götürerek elinizde kalacak dilekçe üzerine teslim alındığına dair şerh düşülmelidir.)