Dilekçe Hazırla

* Dilekçe yazmak sanıldığı kadar zor değildir. Basit adımlar ile dilekçe hazırlayalım.
* Dilekçeyi indir(Word) tıklayarak hazırladığınız dilekçeyi word belgesine veya pdf formatında indirebilirsiniz.

Dilekçe yazmak için hazırladığımız videoyu izleyin

1- Dilekçeyi vereceğimiz Kurum, büro veya şirket adını yazalım. Birinci satıra vereceğimiz makamın üst makamı var ise yazalım. Örneğin 1. Satıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığna 2. satıra Fen İşleri Müdürlüğüne gibi


2- Dilekçede isteyeceğimiz olay ile ilgili Konu, olay veya kendiniz ile ilgili olarak bilgileri yazalım. Örnekleri tıklayarak nasıl yazacağınızı görebilirsiniz.


3- Dilekçede istediğimizi yazalım. Örnekleri tıklayarak nasıl yazacağınızı görebilirsiniz.Dilekçe yazar iken mutlaka kısa cümleler kullanalım. Dilekçe anlaşılır bir dille yazılmalıdır. Birinci bölümde neden bahsetmiş isek ikinci bölümde aynı konu hakkaında istediklerimizi yazalım. Dilekçede Türkçe dışında yabancı kelimeler kullanmayınız.


4- Dilekçede olması gereken bilgiler.
Tarih:
Ad Soyad:
Telefon
Eposta:
Adres:
TC No:


Dilekçede olması gereken tüm bilgileri eksiksiz yazmalıyız, aksi takdirde dilekçemiz işleme alınmayacaktır. Dilekçe ile belge fotokopi gibi ekler vereceksek ekleri mutaka yazmalıyız. (Bilgileri sonradan kalem ile yazabilirsiniz.)            Bu Dilekçe Faydalı Oldumu ?         Web Sitemize Kayıtlı Avukata Danışabilirsiniz

DİLEKÇE HAZIRLAMA VE DİLEKÇE TESLİM ETMEDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR & AÇIKLAMALAR

- Hazırladığınız dilekçeyi mutlaka ilgili kurum veya kuruluşa bizzat elden teslim etmelisiniz veya taahhütlü olarak göndermelisiniz.

- Elden teslim edilen dilekçe sonucunda ilgili birimden mutla ka teslim alındığına dair belge istenmelidir. (Dilekçeden 2 nüsha götürerek elinizde kalacak dilekçe üzerine teslim alındığına dair şerh düşülmelidir.)

Kendimizi geliştirmek daha güzel şeyler hazirlayabilmek için sizlerin düşünce ve önerilerinize ihtiyacımız var. Mesaj sayfamızdan bize iletebilirisniz. İlginiz için teşekkür ederiz.


Dilekceyaz.net web sitesinden yazmış olduğunuz dilekçeyi yazdırarak ilgili kurum veya birime kendiniz teslim etmeniz gerekmektedir. Dilekceyaz.net sizlere dilekçe yazmanıza yardım etmek işlerinizi kolaylaştırmak için bu hizmeti vermektedir.


 

DİLEKÇE HAZIRLAMA DERSİ (Video)